JL Audio MHD900/5-24V venevahvistin, 5-kanavainen 900 W (24 V)
Tuotekoodi: MHD900/5-24V
Myymälässä: Noudettavissa yli 2 kpl Verkkokaupassa: Heti toimitukseen yli 2 kpl
Hinta:
699,00
Rahtivapaa toimitus Postin, Matkahuollon tai DBSchenkerin noutopisteisiin.
Määrä: kpl
Tiedostot
Jatkuva (RMS) teho 28.8 V jännitteellä
Jatkuva (RMS) teho 25.0 V jännitteellä
Yleisiä teknisiä tietoja
Signaaliprosessointi
Fyysiset tiedot
| @ 4 Ω | 100 W RMS x 4 |
| @ 3 Ω | 75 W RMS x 4 |
| @ 2 Ω | 75 W RMS x 4 |
| @ 1.5 Ω | 75 W RMS x 4 |
| Pääkanavat sillattuna @ 8 Ω | 200 W RMS x 2 |
| Pääkanavat isllattuna @ 4 Ω | 150 W RMS x 2 |
| Subwoofer-kanava @ 4 Ω | 500 W RMS x 4 |
| Subwoofer-kanava @ 3 Ω | 500 W RMS x 4 |
| Subwoofer-kanava @ 2 Ω | 500 W RMS x 2 |
| Subwoofer-kanava @ 1.5 Ω | 500 W RMS x 2 |
| @ 4 Ω | 100 W RMS x 4 |
| @ 3 Ω | 75 W RMS x 4 |
| @ 2 Ω | 75 W RMS x 4 |
| @ 1.5 Ω | 75 W RMS x 4 |
Yleisiä teknisiä tietoja
| Taajuustoisto | 12 Hz - 28 kHz (+0, -1 dB) |
| S/N Ratio, suurimmalla teholla | >108.5 dB alle täyden tehon (A-painotettu, 20 Hz - 20 kHz alue) |
| S/N Ratio, 1 W teholla | >88.2 dB (A-painotettu, 20 Hz - 20 kHz alue) |
| Vaimennuskerroin @ 4 Ω | >400 / 50 Hz |
| Vaimennuskerroin @ 2 Ω | >200 / 50 Hz |
| THD+N @ täydellä teholla (pääkanavat) | <0.03% @ 4 Ω |
| THD+N @ täydellä teholla (Subwoofer-kanava) | <0.05% @ 4 Ω |
| Tulojännitealue RCA sisäänmenoissa | Valittavissa 200 mV - 8 V RMS |
| Minimi virtajohtojen paksuus | 8 AWG (8.36 mm2 / Ø 3.16 mm) |
| Sulakevaatimus | 30A (AFS, AGU tai MaxiFuse™) |
Signaaliprosessointi
| Suodintyyppi: Kanavat 1 & 2 (etu) | Ylipäästösuodin |
| Suodinjyrkkyys: Kanavat 1 & 2 (etu) | 12 tai 24 dB /oktaavi |
| Suodattimen taajuus: Kanavat 1 & 2 (etu) | 50 Hz - 500 Hz |
| Suodintyyppi: Kanavat 3 & 4 (taka) | Ylipäästösuodin |
| Suodinjyrkkyys: Kanavat 3 & 4 (taka) | 12 tai 24 dB /oktaavi |
| Suodattimen taajuus: Kanavat 3 & 4 (taka) | 50 Hz - 500 Hz |
| Suodintyyppi: Subwoofer-kanava | Alipäästösuodin |
| Suodinjyrkkyys: Subwoofer-kanava | 12 tai 24 dB /oktaavi |
| Suodattimen taajuus: Subwoofer-kanava | 50 Hz - 500 Hz |
| Lukittuvat jakosuotimien potentiometrit | Kyllä |
| Suodattimen poistotoiminto | Kyllä |
| Aliäänisuodatin Subwoofer-kanavalle | Kyllä, kiinteä 30 Hz |
| Tason etäsäätö | Kyllä, lisavarusteisella HD-RLC säätimellä |
| Etäsäätöjen tyypit | Kyllä, Subwoofer-kanava |
| Kanavien sisääntulojen valintakytkin | Kyllä (2, 4 tai 6 kanavaa) |
| Esivahvistinsignaalin läpisyöttö | Ei |
| Lähteen valinta esivahvistinsignaalille | Ei |
Fyysiset tiedot
| Korkeus (H) | 49 mm |
| Leveys (W) | 273 mm |
| Syvyys (D) | 211 mm |